Sıkça Sorulan Sorular

SIK SORULAN SORULAR
Peki neden bir hava temizleme cihazı kullanılmalı?
 • Birçok insan evden çalışırken, başka çok sayıda insan hala iş yerlerinde, okullarda, tıp, eğlence ve perakende satış mağazası ortamlarında  çalışmak durumunda
 •  
 • Harvard T.H. Chan Kamu Sağlığı Okulu’nun gerçekleştirdiği bir çalışma, yüksek konsantrasyonlarda (“viral yük”) COVID-19’a ve hava kirliliğine maruz kalan insanların ciddi komplikasyonlar geçirmelerinin veya hastalık sonucu ölmelerinin daha muhtemel olduğu kanıtlandı. Havadaki virüs konsantrasyonunun azaltılması veya yok edilmesi bu riskleri azaltıyor.
 •  
 • Yüzeylerle temas yoluyla bulaşma enfeksiyonunun havada taşınan parçacıklar  yoluyla bulaşmadan çok daha az gerçekleştiği düşünülüyor. 
 •  
 • Hastalıklara karşı mevcut damlacık önlemlerinin yanısıra, havadaki patojenik organizmaları uzaklaştırmak için binanızda bir ePTFE HEPA H14* filtreli hava temizleme cihazı kullanmanızı öneriyoruz. 
 •  
 • Diğer havalandırma yolları yeterli veya mümkün olmayabilir ve bu durum zararlı bakterilerin ve virüslerin havada birikmesi anlamına gelir. Bir hava temizleme cihazı kullandığınızda, mekânınızdaki havayı tamamen ve düzenli olarak değiştirmek suretiyle ek bir savunma hattına sahip olmuş oluyorsunuz.
 •  
 • Birçok insan, iç mekânlarda beş kat daha konsantre olabilen havada taşınan kirleticilerin azdırdığı alerji ve solunum sıkıntılarından mustarip durumda. Bir HEPA H14* filtre bu tahriş edicileri ve mikroorganizmaları yakalayarak insanların daha rahat nefes almalarına olanak veriyor.
 •  

Filtreleme çözümlerinin tasarımında ve mühendisliğinde 80 yılı aşkın, temiz oda ve ameliyathane filtreleme konusunda ise 40 yılı aşkın tecrübesiyle MANN+HUMMEL’de çalışan bizler hava kirliliği çözümlerimizle ve özel filtrelerimizle güvenliğinizi muhafaza etmeye yardımcı olacağımıza inanıyoruz.  

* ISO 29463 ve EN 1822 standartlarına uygun

HEPA Filtreleri nedir?

HEPA (Yüksek Verimli Partikül Hava) filtreleri, havadan toz, akar yumurtaları, polen, duman, bakteri ve aerosol gibi en küçük partiküllerin %99,995'inden fazlasını temizleyen partikül madde filtreleridir. Son derece ince filtre ortamı, en küçük partikül kirlerini hava akışından etkili bir şekilde ayırır ve çok temiz hava sağlar. Süspansiyon halindeki en küçük partiküller ( < 0,1 µm) bile güvenilir şekilde ayrılır ve tazelenmiş, temiz hava sağlar. Küçük zararlı mikroorganizmaları bile ortadan kaldırmadaki verimlilikleri nedeniyle HEPA H14 filtreleri, ameliyathaneler ve laboratuvarlar gibi medikal sektördeki hava temizleyicilerinde kullanılmaktadır. Virüs korumalı HEPA H14 filtreleri, EN1822 Avrupa standardına göre H10 - H14 filtre sınıflarına ayrılır. Bir filtre %99,95 performans olarak kategorize edilirse, H13 filtre sınıfına, %99,995 için ise H14 filtre sınıfına aittir. Bir hava temizleyicide aktif karbon ön filtre ile birlikte kullanıldıklarında, havadaki aerosol damlacıklarına karşı özellikle etkilidirler. Havadaki virüslerden korunmak ve hastalık riskini azaltmak istiyorsanız, mobil hava temizleme sistemleri basit, güvenli ve bilimsel olarak kanıtlanmış bir çözümdür. MANN+HUMMEL ile temiz hava mümkün.

Oda hava temizleyicileri etkili mi?

Kapalı ve yarı açık mekanlarda hepimiz daha fazla zaman geçiriyoruz. Bu, havanızı virüslerden uzak tutmanızın ve ofisinizde, otelinizde, spor salonunuzda, restoranınızda veya okulunuzda COVID-19 ile mücadeleye yardımcı olmanız gerektiği anlamına gelir. Ancak hava temizleyicinizin hava kalitesini iyileştireceğinden ve iş arkadaşlarınızı ve müşterilerinizi koruyacağından nasıl emin olabilirsiniz? Sadece bizim sözümüze güvenmeyin! Karlsruhe Teknoloji Enstitüsü kısa süre önce hem kontrollü bir ortamda hem de gerçek hayattaki bir sınıf ortamında hava temizleyicinin etkinliği üzerine bir araştırma yaptı. Çalışmalar; OurAir SQ 500, OurAir TK 850 ve OurAir SQ 2500 mobil HEPA H14 hava temizleme sistemlerinin odadaki partikül sayısını önemli ölçüde azalttığını ve enfeksiyon riskini azaltmaya katkıda bulunduğunu doğruladı. Alanınız ne olursa olsun, MANN+HUMMEL HEPA H14 filtreleri daha temiz hava sağlar.

Korona salgınından sonra hava temizleyicileri hala yararlı mıdır?

Kesinlikle evet! Virüs yüklü aerosollere ek olarak, hava temizleyicilerimiz aynı zamanda bakterileri, serbest alerjenleri ve diğer mikroorganizmaları da yakalar. Grip, soğuk algınlığı ve alerji şikayetleri ofiste bulunamamanın en sık görülen nedenlerindendir. Pleidelsheim'da bir aile doktoru olan Dr. Jürgen Herbers da aynı görüşte: "Ne yazık ki, korona sonrası dönemde o kadar çok patojen var ki, daha sonra bile verimli hava filtrelemesine acil bir ihtiyaç olduğunu görüyoruz". Bu nedenle, örneğin HEPA H14 filtreli mobil hava temizleyicilerimiz de gelecekte daha düşük hastalık oranlarına katkıda bulunabilir.

Oda hava temizleyicisi nedir?

MANN+HUMMEL'de yararlı olanı zararlıdan ayırmak için yeni yollar geliştiriyoruz. Dünyamızı daha temiz bir yer haline getirmek için birlikte çalışan 1000'den fazlası Ar-Ge departmanımızı oluşturan 22.000 filtre uzmanımız var. Klima üniteleri geleneksel olarak ya sadece ısıtmak veya soğutmak için kullanılır. Hava temizleme sistemlerimiz mekanlar için istenmeyen partiküllerin yakalanmasına ve aktif iç mekan hava kalitesini artırmaya yarar. HEPA (Yüksek Enerjili Partikül Hava) filtresi, mekanik bir filtre türüdür. Hava, en ince liflerden oluşan devasa bir homojen tabakadan geçer. Muazzam miktardaki fiber yüzeyi, partiküllerin ve kirletici maddelerin yakalanması için 0,1 μm [SK1] altındaki boyutlara kadar bile onları dolaşımdan çıkararak önemli bir çekicilik sunar. Bağımsız ünitelerimiz ve HEPA H14 filtrelerimiz, dolaşımdaki partikülleri uzaklaştırmak için sessizce ve gizlice çalışır. Havanız; temiz, sağlıklı ve herhangi bir partikül kontaminasyonu içermez ve bulunulan ortamınıza temiz hava geri döndürülebilir.

Oda hava temizleyicileri, aşı sağlandıktan sonra da mantıklı mı?

Evet. HEPA H14 filtreli mobil hava temizleyicileri, aşı sağlandıktan ve mevcut kullanımda yaygın olduktan sonra da yararlıdır. Aşıların hala üretilmesi, dağıtılması ve nihayetinde tüm insanlara ulaşması gerekiyor. Talebin dünya çapında çok yüksek olduğu ortamda, aşılama yoluyla nüfusun %60-70 oranında bir sürü bağışıklığı elde etmek oldukça uzun zaman alacaktır. Uzmanlara göre korona enfeksiyonlarının 2022 yılsonuna kadar devam etmesi bekleniyor ve bu nedenle korona filtrasyonu çok önemli. Bu bağlamda mobil, sabit veya taşınabilir hava temizleme sistemleri şu an için covid-19 pandemisinden sonra bile sağlıklı iç mekan hava kalitesi sağlayacak ve böylece okuldan veya ofisten enfeksiyonla, soğukla ilgili devamsızlık oranlarını önemli ölçüde azaltabilecek bir çözüm. Örneğin, HEPA filtreleri havadaki serbest alerjenleri de filtreler ve polen mevsimi boyunca alerjiye bağlı semptomları önler. HEPA H14 filtreli hava temizleme sistemleri satın almak, pandemiyi kontrol altına almaya yardımcı olmak ve aynı zamanda misafirleri ile çalışanlarının sağlığının korunmasına önem veren her kurum için mantıklıdır.

Oda hava temizleyicileri nasıl çalışır?

COVID-19'un havadaki aerosoller yoluyla yayılabileceğini ve iç mekan havasının daha yüksek hacimde enfekte aerosol içerebileceğini biliyoruz. Bu küçük damlacıklar, bir odaya yayılmadan önce nefes alma ve konuşma yoluyla ortama yayılır. Bu virüslerin konsantrasyonunu azaltan etkili havalandırma mümkün değildir. HEPA filtreler yardımı ile antiviral hava temizleme sistemlerimiz iç hava kalitesi sağlanmasında hayati bir rol oynamaktadır. Bu nedenle, bir oda hava temizleyicisinin nasıl çalıştığını merak ediyorsanız, oda hava filtreleme sistemlerimiz veya HEPA filtreli HVAC sistemimizi inceleyebilirsiniz. HVAC sisteminize taktığınız HEPA H13 ve H14 filtreler (%99,95'den fazla virüssüz hava sağlar) veya sadece OurAir SQ 500, OurAir TK 850 ile OurAir SQ 2500 gibi bir mobil HEPA H14 filtreleme sistemi kullanımı sonrası havadaki virüslerin, bakteri ve diğer mikroorganizmaların %99,995'i temizlenecektir.

Müşteri Hizmetleri
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır